10.11.21

Mardisandid koolimajas

Mardisante oli sel aastal ringi liikumas kohe kahel päeval – nii mardilaupäeval kui mardipäeval.

Mardilaupäeval liikusid ringi saksakeelsed mardid – 5. ja 6. klassi saksa keele rühmad laulsid traditsioonilist mardilaulu laternatest. Uhketes maskides liikusid ringi 2. s klassi poisid ja täiendava eesti keele tunnis valmistasid noored samuti mardimaske. 👺
2. klassid võtsid teema kohe väga tõsiselt ette – eelnevalt tehti mardipäeva maske, õpiti mardipäeva kombeid. Õpilaste ülesanne oli kolmes suures rühmas endale mardipäeva jooksmise kava teha ja seda täna teiste esitada ehk siis üksteisele mardisanti joosta. Peale jooksmist mängiti rühmaruumis traditsioonilisi mardipäeva mänge. Lisaks lahendasid 2. b õpilased lisaks tahvelarvutitega qr-koodidega mardipäeva mõistatusi.

Mardipäeval käisid 3. klasside mardid aga 1. klassidele laulmas, mõistatusi küsimas ja mardimänge õpetamas.