Uudised

Article featured image
07.12.23

Meie kaheksandikud projektis “Peakokad koolis”

Olete ehk kuulnud Eesti Peakokkade Ühenduse poolt läbiviidavast projektist “Peakokad koolis”, mille raames tuleb kooli Eestis tunnustatud peakokk, kes viib 6.-8. klassile läbi kodundustunni, kokkab koos õpilastega ja tutvustab toiduvalmistamise põhitõdesid.👩‍🍳
Projekti raames külastaski meie kooli alati särav, särtsakas ja armas Angelica Udeküll ja tema juhendamisel valmistasid 8a ja 8c õpilased kolmekäigulise lõuna. Proovile pandi end järgmiste retseptidega: tomatine kalasupp, kartulipannkook külmsuitsu lõhe ja remulaadkastmega, rullbiskviit marjade ja kamakreemiga. Noored olid väga tähelepanelikult kuulamas ja seejärel juba ka toimetamas 3 grupis – ühed valmistasid suppi, teised pearooga ja kolmandad magustoitu. Kui toidud valmis, istuti ühiselt laua taha, iga meeskond tutvustas mida ja kuidas nad valmistasid ning seejärel asuti toitu maitsma. Ei liialda, et kõik sõid oma taldrikud tühjaks, mõni küsis juurdegi! Siinkohal tahaks kummutada arvamuse, et noored kalatoite ei söö – kui see on ikka ise valmistatud, kenasti serveeritud, siis maitseb ka kala väga hästi.🐟
Põnev kogemus noortele, kes said ka peakokk Angelica Udekülli kiidusõnade osaliseks.🫶
Projekt “Peakokad koolis” kutsuti kooli SchoolFood4Change koolitoidu projekti raames ja Randvere kooli töörühma eestvedamisel.
#randverekool #schoolfood4change


Randvere Kool, Gustav Heinrich Schüdlöffeli tee 4/1, Randvere küla,  Viimsi vald, 74016 Harju maakond. Registrikood 75038807, e-post randverekool@randverekool.edu.ee