08.12.21

Õppekäik Eesti Vabaõhumuuseumisse

8. detsembril käisid 2.s, 2.re, 5.-6.sr ja 5.-9.h klassi õpilased Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis tutvumas sajanditaguse talupere elustiili ja jõulukommetega.🎄
Lapsed said hea hea ülevaate rahvakalendripäevadest ja rahvamängudest ning sajanditagusest koolimajast. Kuie koolimajas meisterdasid õpilased jõuluehteid.
Õppekäik toetas hästi ka 8.h klassi ajalooõpinguid, kuna just praegu käsitletakse tundides Eesti talurahva elu 19. sajandil. Õpilased on saanud teada, kuidas ja kus talupered elasid; millised nägid välja taluhooned; millised olid tähtsamad tööd põllul; kes olid mõisaametnikud; milliseid talutöid tehti ja milliseid tööriistu kasutati jm.
Õppekäigul nähtu ja kogetu aitab meil kõigil paremini mõista tolle aja lapse elu ja tegemisi.