27.09.21

Osaleme KIK õppekäikudel ka sel õppeaastal

Randvere kooli õpilastel on võimalus osaleda ka sel õppeaastal Keskkonnainvesteeringute Keskuse keskkonnateadlikkuse programmi õppekäikudel, et hoida laste huvi looduse ja selle tundmaõppimise vastu.

Neljandikud läbisid sellel aastal õppeprogrammi “Hakkamasaaja looduses”, kus nad ōppisid metsas toime tulema, tuld tegema, abi kutsuma ja palju muud. Programm arendab erinevaid üldpädevusi: väärtused, tervis ja ohutus, keskkond ja jätkusuutlikkus.

5. klasside õpilased õppisid õppekäigul “Tondihobu ja muud loomad” tundma järve elustikku, järve arengut mõjutavaid tegureid ning muid põnevaid fakte. Õpilased rakendasid teaduslikku uurimismeetodit järve uurimisel, seades enne õppekäigule minekut uurimisküsimused ning hüpoteesid, millele siis vastuseid otsiti. Muidugi sai määrata Kahala järve selgrootuid ning kuulda põnevaid lugusid selgroogsetest.

Samuti jõudsid juba õppekäigule “Elamused Keila-Joal” ka meie eriklassid. Õpilased uurisid, missugune näeb juga välja sellel aastaajal. Imetlesid uuesti korda saanud lossihoonet. Lugesid samme pargi treppidel. Põnevust ja lusti lisas rippsildadel kõikumine. Pargiliigirikkusest, puudest, taimedest, lindudest jagas teadmisi kogenud giid.

6. klassid Paunküla maastikukaitsealal rabas. Õppekäigud toimusid 27.-29. septembril. Maastik Paunküla maastikukaitsealal on väga mitmekesine ning aitab otseselt kaasa 6. klassi loodusõpetuse õpitulemuste saavutamisele.

Õpilased said nii uusi teadmisi kui ka kinnistasid praktikas juba õpitut.