11.11.19

Projekt “Peakokad koolis”

Neljapäeval, 7. novembril toimus Maaeluministeeriumi ja Eesti Peakokkade Ühenduse korraldatud projekt: “Peakokad koolis”. Sellega seoses käis koolis külas restorani Riis peakokk Kadri Tran, kes tegi koos 6. klassidega erinevaid toite nagu näiteks kamakreem marjadega, koorene lõhesupp ja karask. Enne kokkamist vaadati koos videot Eesti toidu lugu 19. sajandist, kuni tänapäevani ning lühikest meeldetuletust ohutuse teemal.

Õpilastele meeldis väga toite valmistada ja nii mõnigi arvas, et temast võiks tulevikus kokk saada. Veel uuris Kadri lastelt, mis toite nad ise kodus valmistavad ja milliseid restorane on külastanud. Käimas on ka videokonkurss “Kokkame ise”, kus tuleb õpilastel valmistada üks retsept 20 retsepti hulgast ja selle valmistamist filmida.

Täpsem info lehel:  https://eestitoit.ee/et/content/videokonkurss-koolidele

#randvererohelinekool