17.01.20

Randvere kool kogus Haiba lastekodu abistamiseks 330 kilo kohvipuru!

Kohvipuru kogumise projekt äratas Randvere koolis koheselt tähelepanu ning huvilisi, kes sooviks aidata Haiba lastekodu jagus küllaga! Fakt, et 1 kilost kohvipurust saab toota 250 liitrit biogaasi ja 1 tonnist kohvipurust 500 kilovatt-tundi elektrit, tuli nii lastele kui õpetajatele suure positiivse üllatusena. Üldiselt läheb ju kasutatud kohvipuru otse prügikasti või harvemal juhul taimede väetamiseks.

Randvere koolis teavitasime projektist õpetajaid iganädalasel koosviibimisel ning õpilasi läbi Randvere kooli klassivanemate kogu ja klassijuhatajate. Iga nädal tegime ka kokkuvõtte, kui palju on kohvipuru kogutud nii terve kooli peale, kui ka klassiti. Klasside vahel kujuneski välja omamoodi mõõduvõtt, kus võitjaks tulid Randvere kooli 3. klassid, kes kogusid kohvipuru aukartust äratavalt palju ehk koguni 80 kilo! Neile järgnesid 5. klassid 50 kiloga , 4. klassid 44 kiloga , 2. klassid  41 kiloga, 1. klassid 37 kiloga, 6. klassid 24 kiloga ning väikesed klassid kogusid 3,4 kilo! Kõiki klasse tunnustasime kooli tänukirjaga ja kuna Randvere kool on Roheline Kool, siis tegid klassijuhatajad ka palju harivat teavitustööd, et lastele selgitada, kui oluline on taaskasutus ja jätkusuutlik mõtteviis.

Väärika panuse andsid ka Randvere kooli õpetajad ja lapsevanemad, seega kogu kooli peale koguti kokku 330 kilo kohvipuru! Täname kõiki nii suuri kui väikeseid kohvipuru kogujaid – tänu teile tegime nii head, kui säästsime loodust!

#randvererohelinekool