16.01.23

Randvere kooli juurdeehituse valmimine lükkub edasi

Kooli ehitaja on esitanud Viimsi vallavalitsusele ja töö tellinud Viimsi Haldus OÜ-le palve leppida juurdeehituse valmimise uueks tähtajaks 28. märts 2023 seoses ettevõttel tekkinud tarnekeerukustega ja ehitussektori üldise toimimise probleemidega.

2021. aastal sõlmitud lepingu järgi oleks pidanud kooli juurdeehitus valmima 1. septembriks 2022. Möödunud aasta juunis lepiti uueks ehitusobjekti valmimise ajaks 31. detsember 2022. Detsembrikuu alguses pöördus ehitaja tööd tellinud Viimsi Haldus OÜ ja Viimsi vallavalitsuse poole ettepanekuga, milles viitab, et probleemid ehitussektoris ei võimalda töid graafikujärgselt lõpetada. Ühtlasi esitas ettevõte palve pikendada tööde tähtaega kuni 28. märtsini. Ehitaja sõnul on näiteks üheks viivituse põhjuseks see, et aknad ei valmi tähtaegselt. Selle ja teiste tarneraskuste tõttu ei ole võimalik töid planeeritud kiirusel edasi teha.
Viimsi vallavolikogu noorsoo- ja hariduskomisjoni esimees ja Viimsi Haldus OÜ nõukogu liige Antoon van Rensi sõnul on äärmiselt oluline, et juurdeehitus saaks valmis.

„Randvere kooli juurdeehitus on väga oluline. Muidugi on siin küsimus, millisel määral saab ehitusettevõtjale vastu tulla ja kuidas tekkinud olukorda lahendada. Näiteks uue hanke korraldamine ehituse lõpetaja leidmiseks lükkaks ilmselt selle projekti lõputähtaega veelgi rohkem edasi. Praeguses keerulises olukorras on minu hinnangul vaja kõigi osapoolte tihedat koostööd lahenduste leidmiseks,“ kirjeldas Antoon Van Rens.

Ehitaja on esitanud täiendatud ehitusgraafiku ja andnud pidevalt ülevaadet tarnete kohta. Viimsi Haldus viib läbi pidevat seiret ehitusprotsessi üle, et mistahes esile kerkivad probleemid saaksid operatiivselt lahendatud.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond