14.11.19

Roboliiga esimese etapi võitis Randvere kooli meeskond

Teisipäeval, 12. novembril 2019 toimus teadmiskeskuse Collegium Eruditionis Roboliiga I etapp, kus mõõtu võtsid Lego Sumo robotid. Robotite duellid olid väga pingelised ja Roboliiga esimese etapi võitis Randvere Kooli meeskond koosseisus Markus Laving ja Krister Remy Türna, II koha saavutas Haabneeme I meeskond Nora Kurisoo ja Olga Simagina ja III koha Haabneeme II Nora Kurisoo.

Tegemist on neljast osavõistlusest koosneva sarjaga ja järgmine etapp toimub 4. veebruaril 2020, kus võistlustulle asuvad Lego joonejärgijad.

Kolm parimat meeskonda lunastasid sellega pääsme maailma suurimale robootikavõistlusele Robotex 2019, mis toimub sellel aastal 29. novembrist kuni 1. detsembrini 2019 Saku Suurhallis.