15.03.18

Tähistasime emakeelepäeva

Kolmapäeval, 14. märtsil tähistasid erinevad klassid emakeelepäeva. 3.a klass tutvus võru keelega, 4.b klass osales Karl Martin Sinijärve e-külalistunnis “Meie salakeel rokib”, 2.a klass luges luuletusi.

2. a klass alustas ettevalmistusega juba eelmisel nädalal, kui lapsed said kuulda Kristjan Jaak Petersonist, emakeelepäeva ajaloost ning tähistamise tavadest. Seejärel pidi iga õpilane välja valima ühe Eesti- või eesti keele teemalise luuletuse ning selle pähe õppima. Lisaks oli ülesandeks valitud luuletus kirjutada paberilehele ning vastavalt oma maitsele see ka kujundada. Luuletused kanti ette raamatukogus. Üksteist kuulati suure hoolega, avaldati kiitust ja anti soovitusi edaspidiseks. Lõpuks loeti üheskoos veel mulgi-ja võrukeelseid tekste ning püüti nendest aru saada.

Emakeelepäev pakkus kõigile palju elamusi.

WP_20180314_12_24_55_Pro