Teenistuskoerte juhid oma tööd teenistuskoertega

8. detsembril käisid Muraste koertekooli instruktor Andres Suurküla ja teenistuskoerte juhid koolis tutvustamas, kuidas koerad saavad abiks olla politsei- ja vanglatöös. Koerajuhid koertega olid politseist ja Tallinna vanglast.
Õpetaja Kirsti Haug: “Koolitaja ja koerte peremehed rääkisid ning näitasid, kuidas koeri õpetatakse, treenitakse ja nendega mängitakse. Õpilastele pakkus elevust, kui nad said näha, mida koerad teha oskavad ja kui kannatlikud ning sõnakuulelikud nad võivad olla. Üllatav on see, et koera jaoks on süles olemist vaja õppida ja harjutada. Põnevust lisas kohver, mis sisaldas narkootilisi aineid ja õppevahendeid. Õpilased nägid teenistuskoerte tööprotsessi. Võimlasse peideti keelatud aine, et näha, kuidas teenistuskoerad seda otsivad ja kuidas reageerivad või märku annavad selle leidmisel. Südamlikud lapsed tõid neljajalgsetele kingituseks maiustusi ja joonistasid koertest pilte.
Külalised tänasid sooja vastuvõtu ja suurepärase kogemuse eest. Eriti meeldisid neile laste joonistused sellest päevast ja võib-olla nii mõnigi laps sai mõtte, kelleks ta tulevikus saada tahab.”