17.12.20

Vana-Egiptuse muistset maailma avastamas

10. detsembril külastasid 6. B ja 6. RS klasside õpilased KUMU-s Egiptuse salapärast maailma. Näitusel sai rännata taasloodud hauakambrisse ja näha ehtsaid sarkofaage ning muumiaid. Kohal oli isegi kassi muumia, sest kassid olid Vana-Egiptuses pühad loomad ja seotud kassikujulise jumalanna Basteti ehk kodu kaitsjaga. Giidi juhendamisel said õpilased teada, millises suunas peab lugema egiptuse hieroglüüfe, kuidas palsameeriti inimesi ning mis tähendus on erinevatel värvidel Vana-Egiptuse kultuuris. Foto võtavad õpilased kuulsat egiptuse poosi.