30.05.16

3. klassid kirjandusfestivalil HeadRead

Reedel, 27. mail oli 3. klasside õpilastel võimalus kohtuda Soome kirjaniku Siri Koluga. Üritus toimus Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses kirjandusfestivali HeadRead raames.

Nii Eesti kui Soome lastele on Siri Kolu tuntud eelkõige oma Rööbelite-sarja raamatutega, mis räägivad maanteeröövlite kirevast ning värvikast elust nüüd ja praegu ehk siis 21. sajandil.

Kohtumise käigus saidki lapsed teada, kuidas sündisid ideed kirjutada midagi nii pööraselt põnevat. Ühtlasi ärgitas autor lapsi raamatutesse peidetud koodi üles leidma.

Järgmisel päeval oli lastel võimalus näha ka Rööbelite-raamatute põhjal valminud filmi.